وزیر ارشاد هفتم دی ماه امسال برای شرکت در کنگره ملی مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی به همدان سفر می‌کند.

وزیر ارشاد هفتم دی ماه امسال برای شرکت در کنگره ملی مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی به همدان سفر می‌کند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی کنگره ، "سیدعباس صالحی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنج شنبه هفتم دی ماه سال 96 برای شرکت و سخنرانی در کنگره ملی مرحوم آیت الله آقا نجفی همدان به همدان سفر می‌کند.

وزیر ارشاد در رأس شورای سیاستگزاری کنگره ملی آقانجفی همدانی قرار دارد و پیشنهاد برگزاری برنامه در سطح ملی نیز از سوی وزیر سابق ارشاد مطرح شده بود.

صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سخنرانان این کنگره در روز پنج شنبه هفتم دی ماه امسال در همدان خواهد بود.

مرحوم آیت‏ اللَّه سید‌محمد حسینی همدانی معروف به آقانجفی همدانی از حکیمان و عارفان معاصر، در سال 1283 ش (1322 ق) در نجف اشرف به دنیا آمد. وی در کودکی به همراه پدر به همدان آمد و در 21 سالگی برای ادامه دروس، رهسپار حوزه علمیه نجف شد. با پیروزی انقلاب اسلامی وی از علمایی بود که با همراهی انقلاب و جمهوری اسلامی خود را تابع حضرت امام (ره) می‌دانست.

از آیت ‏اللَّه همدانی آثار متعددی به یادگار مانده است که انوار درخشان در تفسیر قرآن در 18 جلد، درخشان پرتوی از اصول کافی در 6 جلد و معاد جسمانی و روحانی از آن جمله‏اند.

سرانجام آن فقیه بزرگ در سحرگاه نهم مهر 1375 ش در 93 سالگی بدرود حیات گفت و پس از تشییع باشکوهی در همدان و مشهد، در جوار مرقد شیخ بهایی در حرم مطهر امام رضا(ع) به خاک سپرده شد.

به گزارش کمیته  اطلاع رسانی و روابط عمومی  ، کنگره ملی آیت الله آقا نجفی در روزهای هفتم و هشتم دی ماه امسال به میزبانی همدان برگزار می‌شود.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Go to top